Instagram İşletme Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Instagram İşletme Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

 

 

Instagram İşletme Hesabı Nasıl Kurulur

2016 gelene kadar Instagram, bireyler için eğlenceli bir sosyal medya platformu olarak kabul edildi, ancak işletmeler söz konusu olduğunda platformun pek bir faydası yoktu. Ancak, 2016 yılında platforma iş profillerinin eklenmesi oyunun kurallarını değiştiren bir karar olduğunu kanıtladı. 2020'ye hızlı bir şekilde ilerleyip ve yalnızca ABD'de, her ölçekten ve büyüklükteki işletmelerin% 75'inden fazlası Instagram'da işletme hesapları kurdu ve her geçen gün daha da büyüyen bir platform haline gelmekte.

Instagram'ın işletme hesapları özelliği sadece geleneksel işletmeler için tasarlanmamıştır. Yüzlerce ve binlerce Instagram takipçisine sahip en büyük sosyal medya etkileyicilerinden bazıları, faydaları ile de kutsanmıştır ve doğru hamleleri yaparsanız çok şey kazanabilirsiniz. Bu blogda, kendi Insta işletme hesabınızı nasıl kurabileceğinizi ve adım adım optimize etmek için neler yapabileceğinizi inceleyeceğiz.

Adım 1: Profil resmi

Instagram, fotoğraf ve video tabanlı bir platformdur, bu nedenle profil resmi, işletme hesabınızın en önemli unsurudur. Şirketler genellikle resmi logolarını kullanırken, etkileyiciler fotoğraflarını profil resimleri olarak seçme eğilimindedir; insanların gördükleri ve ne hakkında olduklarını hemen anladıkları fotoğraflar.

Örneğin, bir fotoğrafçıysanız, kameranızı tuttuğunuzun akıllı bir resmini eklemelisiniz. Bir müzisyenseniz, çaldığınız müzik aleti ile kendi resminiz ideal olacaktır.

Profil resminiz olarak yüksek kaliteli bir fotoğraf seçmeyi unutmayın. Resimde herhangi bir pikselleşme olmamalı ve tüm cihazlarda iyi görünmelidir. Instagram masaüstlerinde daha büyük boyutlar sunduğu için daha büyük bir resim yüklemeniz önerilir. Birisi Insta işletme hesabınızı bir mobil cihazdan görüntülerse, platform resmi otomatik olarak yeniden boyutlandıracak ve 110 x 100 piksele indirecektir.

Insta işletme hesabınız dışında, tüm sosyal medya profillerinizde aynı profil resmini denemeli ve kullanmalısınız, çünkü belirli bir tutarlılık oluşturmayı başarıyor.

2. Adım: Biyografi

Instagram'a bir iş platformu olarak bakıyorsanız, biyografiye dikkat etmeniz ve izleyicilere kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı fazla detaylandırmadan anlatmayı başaran bir tane oluşturmanız gerekir.

Her şey adınızla başlar ve adınızın ve kullanıcı adınızın iki ayrı varlık olduğunu unutmayın. Insta işletme hesabınızı oluştururken, insanların sizi aramak için kullanmasını istediğiniz adı seçin. İsminize konumunuz gibi belirli şeyler de ekleyebilirsiniz. İşlemlere bir çizgi renk eklemek için, bir emoji kullanarak adınızı bulunduğunuz yerden ayırın. Adınıza konum gibi ayrıntılar eklemek, özellikle belirli bir konuma dayalı bir kitleye ulaşmaya çalışıyorsanız, harikalar yaratabilir. Hedef kitlenize özel bir anahtar kelime eklemek, Instagram aranabilirliğini artırdığı için profilinizi oluştururken harika bir fikirdir.

Ardından, izleyicilerinize tüm becerilerinizi anlatmak için kullanmanız gereken 'biyografi' bölümüne gidin. Ayrıntılı cümleler yazmak yerine becerilerinizi en iyi tanımlayan kelimeleri kullanın. Becerilerinizin yanı sıra, hem kişisel hem de profesyonel yönünüzü göstermenize yardımcı olacak hobilerinizi de dahil edebilirsiniz.

Biyografiye hem becerilerinizi hem de hobilerinizi dahil etmenin en iyi yolu, hedeflenen anahtar kelimeler kullanmaktır. Insta işletme profiliniz için doğru anahtar kelimeleri belirlemek için, hedef kitlenizi ve sunduklarınızı aramak için muhtemelen kullanacakları anahtar kelimeleri düşünmelisiniz.

Ancak, 'biyografi' bölümünde anahtar kelime kullanmanın Instagram aranabilirliğinizde herhangi bir fark yaratmayacağını hatırlamanız gerekir; onların tek amacı, yayınladığınız içerikle gerçekten ilgilenen gerçek Instagram takipçileri kazanmanıza yardımcı olmaktır.

Biyografinizi oluşturmayı web sitenizin veya blogunuzun bağlantısını 'web sitesi' bölümüne girerek tamamlayın ve e-posta kimliğinizi de paylaşmayı unutmayın. Instagram profilinizle çok fazla etkileşim varsa, tüm doğrudan mesajları takip etmeniz zor olabilir, bu durumda e-posta kimliğiniz kullanışlı olacaktır.

3. Adım: Yaratıcılık

Instagram, dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri haline gelmesine ve en güçlü pazarlama platformları arasında yer almasına rağmen, özünde hala çok hafif yürekli. Rahat ve renkli hisleri, iş hesabınızı oluştururken size istediğiniz kadar yaratıcı olma özgürlüğü verir.

Önceki adımda belirtildiği gibi 'Ad' alanında emojiyi kullanmanın yanı sıra, onları 'Biyo' bölümünde de kullanabilirsiniz. Bazı araçlar, kullanıcıların Instagram'da da özel yazı tiplerini kullanmasına izin verir ve özel yazı tiplerini kullanma eğilimi bir zamanlar olduğu kadar büyük olmasa da, yine de profilinizi renklendirmeye çalışabileceğiniz bir şeydir.

Instagram'daki tüm yayınlarınızda tutarlı olarak kullanacağınız markalı bir hashtag oluşturmayı da unutmayın. Hashtag'ler, özellikle Instagram'da kilit marka kimliği unsurları haline geldi ve akılda kalıcı bir hashtag, markanızın rakipler arasında öne çıkmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda takipçilerinizi onu kullanmaya teşvik eder.

Instagram'da en uygun şekilde oluşturulmuş bir işletme hesabı ile yerlere gidebilirsiniz. Ancak, harika bir işletme hesabı oluşturmak yeterli değildir. İyi hazırlanmış hesabınızı, bir sonraki bölümde ele alacağımız belirli uygulamalarla tamamlamalısınız.

Aynı zamanda işletme hesabınızın Keşfet'e çıkması çok önemlidir bu sebebple hesabınıza organik yoldan çok uzun süreceği için kısa yoldan takipçi satın alabilir ve gönderilerinize beğeni satın alarak hesabınızın etkileşimini arttırabilirsiniz. 

Aşağıdaki linklerden dilediğiniz paketlere göz atabilrisiniz https://www.cebelllmedya.com/

Takipçi Paketleri

Beğeni Paketleri